Haber
20 Nisan 2021 - Salı 09:52
 
TOKİ’DEN DİLOVASI AÇIKLAMASI
DİLOVASI Haberi
TOKİ’DEN DİLOVASI AÇIKLAMASI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) geçtiğimiz hafta Ankara’da ihalesi gerçekleştirilen Dilovası Millet Bahçesi hakkında detayları açıkladı.

Dilovası Millet Bahçesi ihalesi geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleştirildi. Millet bahçesini yapacak olan TOKİ, detayları açıkladı. TOKİ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kocaeli Dilovası’na Millet Bahçesi yapılacak. Dilovası Millet Bahçesi 218 bin 652 metrekarelik alanı kapsayacak. Millet bahçesi projesi içerisinde çocuk oyun alanları, koşu, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi sosyal donatılar yer alacak.

YAPIMINA BAŞLANACAK

Proje içerisinde ayrıca 4 bin 348 ağaç ve yeşil alan olacak. Yeşilin her tonunu içinde barındıracağı bitki ve peyzajı ile Dilovası’na yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde yeşiliyle, tema bahçesiyle,  Millet Kıraathanesiyle, dinlenme ve piknik alanlarıyla vatandaşlar doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı içinde vakit geçirebilecek.” Söz konusu millet bahçesinin yapımına kısa zaman içinde başlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKİ’DEN, DİLOVASI, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı