Haber
30 Mart 2021 - Salı 10:14
 
“KADIN HAKLARINA VERDİĞİ DEĞER NEDENİYLE BURADAYIM”
SİYASET Haberi
“KADIN HAKLARINA VERDİĞİ DEĞER NEDENİYLE BURADAYIM”

DEVA Partisi Darıca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Çalışmaları Başkanı Büşra Emir, partisi hakkında konuşarak, “DEVA Partisi kadın haklarına en çok inanan ve bu anlamda mücadele eden parti bana göre. Bu nedenle partimin çatısı altında siyaset yapmaya karar verdim, mutlu ve gururluyum” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Darıca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kadın Çalışmaları Başkanı Büşra Emir, gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Emir, “İstanbul sözleşmesinin iptali için tüm illerdeki kadınlarımızla beraber Danıştay’a gidiyoruz, iptal kararının hiçbir şekilde açıklaması yok. Kadın haklarına ve özgürlüklerine yapılmış bir iptal kararıdır bu karar. Partimiz kadın haklarına en çok değer ve saygı gösteren partidir. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın kadın haklarına verdiği değer nedeniyle partimize üye oldum. Partimizde yüzde otuz beşlik bir kadın kotası var. Bu benim ilk siyasi deneyimim” şeklinde konuştu.

“GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

Pandemi nedeniyle sahaya inemediklerini ancak projeler ürettiklerini bunlar adına en kısa sürede sahaya ineceklerini belirten genç başkan Büşra Emir, “Kadın kolları olarak her geçen gün büyüyoruz. Kadınlarımızı partimize davet ediyorum. Birlikte kendimizi ifade edebiliriz, bir arada olabiliriz. Demokrasi ve Atılım Partisi olarak güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Genel Başkanımız Ali Babacan ile beraber her konudaki yaralara deva olacağız. İlçe Başkanımız Muhammet Ünsür Bey ve ekibiyle beraber olmaktan mutluyum, bir arada güzel şeyler yapıyoruz, yağacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KADIN, HAKLARINA, VERDİĞİ, DEĞER, NEDENİYLE, BURADAYIM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı