Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 11:30
 
ÇAMUR YAĞIŞINDAN KOCAELİ’DE NASİBİNİ ALDI!
KOCAELİ Haberi
ÇAMUR YAĞIŞINDAN KOCAELİ’DE NASİBİNİ ALDI!

Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımından Kocaeli’de nasibini alan iller arasında yerini aldı. Birçok vatandaş araçlarını kendi imkanları ile temizlerken kimileri ise oto yıkamacılarda ya da akaryakıt istasyonlarındaki yıkama bölümlerinde araçlarını temizletti.

Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı nedeniyle Kocaeli'de yağmurla birlikte çamur yağdı. Bazı sürücüler araçlarındaki tozu kendi imkanları ile temizlerken bazı da oto yıkamacılar ile akaryakıt istasyonlarındaki yıkama bölümlerine araçlarını götürerek temizletti. Aracını oto yıkamacıya götüreceğini söyleyen Burak Ergelen, "Hafta sonu arabayı yıkamıştım ama sabah kalktığımda çamurla kaplıydı. Bir türlü bitmiyor çamurlar. Meteorolojiye göre de çarşamba gününe kadar süreceğini öğrendik. Bugün mecburen yine yıkayacağım. Çekilir gibi değil. Haftada iki defa yıkadım bu üçüncü yıkama olacak" dedi.

“GEÇTİĞİMİZ YILLARDA BU KADAR YOĞUN DEĞİLDİ”

Aracının üzerinin tamamen çamurla kaplandığını söyleyen Kerem Karakuş ise  "Sabah kalktığımda arabanın üstü tamamen çamurla kaplıydı. Afrika’dan geldiği söyleniyor. Bugün de yıkatacağım, Daha önceki yıllarda da olmuştu ama bu kadar fazla olduğunu hatırlamıyorum. Bayağı çamurlandı arabanın üzeri. Mahallemizdeki ve çevredeki tüm araçların üzerine çamur yağmış." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAMUR, YAĞIŞINDAN, KOCAELİ’DE, NASİBİNİ, ALDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı