Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 12:58
 
“AŞEVİ HİZMETLERİNE DESTEK OLUN”
GEBZE Haberi
“AŞEVİ HİZMETLERİNE DESTEK OLUN”

Çoban Mustafa Paşa Cami, Çoban Mustafa Paşa Vakfı vesilesi ile Ramazan ayı boyunca devam edecek olan aşevi hizmetlerine destek olmak için Gebzelilere davette bulundu.

Her yıl Ramazan ayında Çoban Mustafa Paşa Külliyesi’nde devam eden yemek ikramı bu yıl da pandemi dolayısıyla evlere servis şeklinde devam ediyor. Çoban Mustafa Paşa Cami, Çoban Mustafa Paşa Vakfı vesilesi ile Ramazan ayı boyunca devam edecek olan aşevi hizmetlerine destek olmak için Gebzelilere davette bulundu. Çoban Mustafa Paşa Cami’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Yüce Rabbimizin emri ilahisi mucibince, Çoban Mustafa Paşa Hz.tarafindan hizmete açılmış olan ve bugünde ecdadın izinde, Çoban Mustafa Paşa Vakfı vesilesiyle hizmetleri devam ettirilen Çoban Mustafa Paşa İmaret (Aşevi) hizmetleri ihtiyaç sahibi vatandaşımızın hizmetinde olmaya devam etmektedir.

EVLERE SERVİS

Her gün aralıksız olarak Gebze Bölgesi’nde bulunan, yemek yapabilme vasfına haiz olmayan tüm ihtiyaç sahiplerine yemek ikramında bulunulmaktadır. Yaşlı, Covid-19 hastası ve geçici süre ile de olsa yemek yapma imkanı bulunmayan komşularımızın bu ihtiyaçları günlük olarak Çoban Mustafa Paşa aşevi tarafından evlerine servis edilmektedir. Sizlerde imkan nisbetinde bu hayır yarışına iştirak edebilirsiniz.Yardım ve bağışlarınız için; Hesap İsmi: ÇOBAN MUSTAFA PAŞA VAKFI / Vakıfbank Gebze Şubesi  IBAN Numarası  (TL)  : TR60 0001 5001 5800 7307 1694 94.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “AŞEVİ, HİZMETLERİNE, DESTEK, OLUN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı