Yazı Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 15:48
 
Halil Keskinoğlu ve Çayırova Kızılay’ı
Abbas Sır
 
 

Dün Çayırova Kızılay'da Kızılay'ın mevcut başkanı bir basın toplantısı düzenledi. Bu basın toplantısında; 3 yıl önce Gebze Ticaret Odası'nda dönemin Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık’ın da hazır bulunduğu bir meclis toplantısında yine o dönemin Kızılay Başkanı olan Sayın Halil Keskinoğlu ve Çayırova'nın o günkü belediye Başkanı Sayın Şevki Demirci’nin onayladığı ve *Çayırova’ya yapılması planlanan yer tahsisi protokolü konuşuldu..*

Protokol şöyleydi;

“Çayırova ilçesi sınırları içerisine Gebze Ticaret Odası tarafından güzel bir bina yapılacaktı, bu binanın arsasını Çayırova Belediyesi tahsis edecekti. Bu binanın içerisine Kızılay hizmet binası, Kızılay Kan Merkezi ve aşevi yapılacaktı…

Tabii ne olduysa bir türlü bu Çayırova sınırlarına yapılacak bina yapılmadı...

Dönemin Bakanı görevde değildi, dönemin Belediye Başkanı görevde değildi, dönemin Kızılay Şube Başkanı görevde değildi… Hal böyle olunca mevcut binada Çayırova’da yapılması bir türlü gerçekleşmedi.”

Son günlerde özellikle sosyal medyada bu binanın yapılma işinin sebepleri noktasında ciddi eleştiriler olunca Kızılay'ın şuan ki Çayırova Şube Başkanı çıktı bir basın açıklaması yaparak, Kızılay'ın böyle bir binaya ihtiyacının olmadığını Kızılay Genel Merkezi’nin öyle bir projeden haberinin dahi olmadığını söyledi.

Tabiri caizse *o dönemde* protokole imza atanların Halil Keskinoğlu'nu ve Çayırova halkını sırf kendi egolarını ve şovunu gerçekleştirmek için kandırdığını, bu protokolün kandırmacadan ibaret olduğunu çok açık bir dille ifade etti.

Gazeteci arkadaşların *‘Peki suçlu kim? sorusunu sorması üzerine* bu yatırımın Çayırova’ya yapılmamasının şu anki mevcut Belediye Başkanı Sayın Bünyamin Çiftçi ve kendisi ile hiçbir alakasının olmadığını hatta Kızılay Genel Merkezi onay verdiği takdirde Sayın Bünyamin Çiftçi’nin Çayırova şehrine böyle bir yatırımın yapılması için elinden geleceğini kendisine taahhüt ettiğini söyledi.

Şimdi bende diyorum ki; Sen neymişsin be Halil Keskinoğlu . Bizim bildiğimiz, Çayırova halkının bildiği, yaşamının büyük bölümünü Çayırova'da idrak eden Çayırova halkı tarafından sevilen güvenilen bir adamdın. Sen ne ara böyle oldun?

Sen Çayırova halkının duygularıyla neden oynadın Halil Keskinoğlu?

 
Etiketler: Halil, Keskinoğlu, ve, Çayırova, Kızılay’ı,
Yorumlar
Haber Yazılımı