Yazı Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:50
 
DÜKKANI KAPATTIK...
Fakir Yılmaz
 
 

İş yeri ve evlere asılan "kiralık, satılık" ilanlarının sıkça görülmeye başlandığı şu günlerde gün geçtikçe biraz daha daraldığı bariz bir şekilde belli olan ekonominin duraklayan inşaat sektöründen kaçıp silah sektörüne bel bağlandığını bununla birlikte orta doğudan sonra Kafkasya'da yaşanan çatışmaları da izliyoruz.

İçerde ekonomi, dışarda savaş denmeyecek çatışmaların gölgesinde yeniden gündeme gelen erken seçim konuşulurken iç politikaya müdahale edemeyen, dış politikada uzak bir siyaset izleyen muhalefetin yereldeki beklentileri verememe telaşı içinde erken seçimi yeniden gündeme taşıma telaşıyla hareket ettiğini görmüyor değiliz.

Zira başta İstanbul olmak üzere birçok kentte yerelde yıllar sonra da olsa iktidarı alan muhalefetin önce "hükümet bırakmıyor ki çalışalım" bahanesiyle 1 yılı geride bıraktıktan sonra bu kez de birçok alanda hükümetin de işine gelen pandemi saçmalığına sarıldı. Bununla birlikte yaklaşık iki buçuk yılı da çeşitli bahanelerle boşa geçirdiğini farkedince dükkânı kapatmamak için yeniden seçim gündemine sarıldı.

Ama son 10 yıldır dükkânı kapattığını çaktırmayan ve bunu saklamak için Arap baharı, Suriye, Libya, Karadeniz, Ayasofya, Akdeniz, Egeden sonra Kafkasya gündemine sarılan hükümetin pandemiyle birlikte kapattığı dükkânı göremeyip bu durumun üzerinden siyaset üretemeyen ve 2 yıl içinde kendi dükkanını kapattığını fak edemeyen muhalefet iktidardan avantajlıymış gibi erken seçim istemesi asıl dükkânı kapatanın kendisi olduğunun farkında değil.

Çünkü her arayana "dükkânı kapattık" tavırları içinde olan muhalefetin ta kendisidir. Bunun en belirgin örneği de kendisini oraya taşımakta büyük emeği olan STK'ların yaptığı tanıtım günlerine boş sahaları yani etkinlik alanlarını verememesinden belli oluyor...

 
Etiketler: DÜKKANI, KAPATTIK...,
Yorumlar
Haber Yazılımı