Yazı Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 18:44
 
Darıca’da her şey güzel de bunlar göze batıyor…
Yağmur Sır
 
 

Darıcalı birçok kesim Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’tan memnun.

Ancak yapılan bazı işler Muzaffer Başkan’ın yaptığı iyi işleri siliyor.

Bunlardan en önemlisi bence kaldırımları işgal eden elektrik direği, tabelalar ve ağaçlandırma çalışmaları.

Neden en önemlisi biliyor musunuz?

Çünkü kaldırımları işgal eden bu fazlalıklar hem yayaların hem de engelli vatandaşların hayatlarını tehlikeye atıyor..

Nasıl mı?

Kaldırımlarda engelli rampası olmasına rağmen; elektrik direği, tabelalar ve ağaç gibi fazlalıklar yüzünden akülü aracı ile kaldırıma çıkamayan engelli vatandaşlar ve bebek arabası, pazar arabası vs. gibi araçları ile kaldırımları kullanamayan yayalar yanlış park edilen araçların da sayesinde(!) yoldan yürümeye başlıyor.

E hâl böyle olunca hem kendi hayatlarını hem de sürücüleri tehlikeye atıyor.

Birkaç gündür gözlemlediğim kadarıyla; Darıca’nın Mc Donalds girişinden tutun da Darıca Merkez’e, Farabi Eğitim ve Araştırma yolu üzerinden tutun da İstasyon Caddesi’ne gidene kadar en büyük sorunlardan biri bence bu.

Neden en büyük sorun bu biliyor musunuz?

Çünkü engelli birçok vatandaş sokağa çıkmak istese de bu engeller yüzünden çıkamıyor. Çıksa da yol ortasından gittikleri için hayatlarını tehlikeye atıyor.

Ya da bebek arabası, pazar arabası vs. gibi araçları ile kaldırımları kullanamayan yayalar yol ortasından gittikleri için hayatlarını tehlikeye atıyor.

Çağımızın en büyük eksikliğinin sevgisizlik olduğunu düşünürsek bu sevgisizliği ortadan kaldırmak için en büyük adımlardan biri bu olabilir.

Çünkü ne demişler; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın...”

Bu yüzden Sayın Başkan ve ekibi; yaptığınız bunca güzel işin ardından bunu fark etmediğinizi ve hemen çözüme kavuşturacağınıza olan inancımla sizden ricam ve talebim; “Bir an önce bu hatadan dönülmesi ve gerekli düzeltmelerin yapılarak engelli vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeniz.

Saygılarımla..

 
Etiketler: Darıca’da, her, şey, güzel, de, bunlar, göze, batıyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı