Yazı Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 18:31
 
Alaattin Kurt Stadyumu’nun etrafında dünyadaki bütün pis işler yapılıyor(!)
Abbas Sır
 
 

Herkesin beyninden daha büyüktür Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın beyni.

Yapılan işleri araştırmadan, sormadan, sırf eleştirmek için eleştirenlere söylenecek çok söz var ama  şimdilik biz icraatlardan bahsedelim..

Tahir Büyükakın’ın Gebze sevdası ve Gebze’ye bakış açısı kısa sürede Büyükşehir Belediyeciliği anlamında Kocaeli’ne ve Türkiye’ye damgasını vurdu.

Darıca Millet Bahçesi olmak üzere,

Karantina günlerinde ‘Yolları yapmak mı? dersin

‘Evde hasta bakımı mı?’ dersin

‘Esnafa destek mi?’ dersin

‘Çocukların EBA’ya ulaşmaları noktasında internet mi?’ dersin

‘Çocuklara tablet mi?’ dersin

‘Bütün belediyelerin zam yaptığı yer de suya indirim yapmak mı? dersin

Vallahi saymakla bitmez…

Benim esas konum Alaattin Kurt Stadyumu;

Şimdi size birebir işin göbeğinde olan birisi olarak her şeyi detaylı bir şekilde anlatayım…

1) Metin Oktay Stadyumu’nun yerine yapılan küçük idman sahasının yapılmasının en büyük sebebi İrfan Ayar’dır…  Tabii ki ASKF Başkanı Murat Aydın’ın, Başkan Vekili Yaşar Çakmak Bey’in bizzat benim taleplerim var ama esas noktayı koyduran İrfan Ayar’dır…

2) Alaattin Kurt Stadyumu’nun suni çim olması önce bana söylendi… Bende Kulüp Başkanımız Sayın Recep Avcı’ya söyledim. Sonra istişare yaptık;

Yıllardır Gebzespor kamp tesislerini şehir dışına çıkarma hayalimiz ve talebimiz vardı. Bu hayalimizi ve talebimizi Sayın Mustafa Altay Bey’e Kulüp Başkanımız Recep Avcı ile birlikte ileterek, ‘Bize şehir dışında kamp tesisi yapılmasını söyledik’

Talebimizin ardından Sayın Mustafa Altay Bey, bize; “Siz bizden böyle bir ricada bulunuyorsanız, geçiş sürecinde Alaattin Kurt’tan ‘Amatörler de yararlansın’ diyorsanız, bizde buna sıcak bakıyoruz. Ancak bu konuyu Sayın Başkanımız Tahir Büyükakın’a aktaralım” dedi. Daha sonra ben Sayın Yaşar Çakmak Bey’e; ‘Tavşancıl da bulunan Salih Gün Stadyumu’nun yanına bize kamp tesisi yapın’  dedim. Kendisi de sağ olsun, Sayın Mustafa Altay Bey ile birlikte Tahir Başkan’a durumu aktarmışlar ve Tahir Başkan da ‘Yapın’ talimatı vermiş. Bu kapsamda Gebzespor’a 40 kişinin barınacağı, son derece modern bir kamp tesisi yapıyorlar. Ben başta hocaların hocası, adam gibi adam Tahir Başkan’a, herkesin gönlünde taht kuran, herkesin Yaşar abisi olan Sayın Yaşar Çakmak Bey’e uzun yıllardır Gebze’nin her metresinde emeği olan şantiye şefliğinden Genel Sekreter Yardımcılığına kadar dişiyle tırnağıyla gelen; Kıymetli kardeşim Mustafa Altay’a Gebze’ye, Darıca’ya, Çayırova’ya ve Dilovası’na göstermiş oldukları önemden dolayı teşekkür ederim.

Ne demişler ‘Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz’

3) Gelelim Askeri Kışla’ya; Sayın Zinnur Büyükgöz basın toplantısı düzenleyene kadar açıkçası ben de çok tepki koymuş, karşı çıkmak için çalışma arkadaşlarımla ve Yönetim Kurulu Başkanım Nihat Yıldırım Bey ile toplantılar yapmış; bu projenin Gebze’ye sıkıntı çıkaracağını düşündüğümü belirtmiştim.

Ancak Sayın Zinnur Büyükgöz’ün basın toplantısından sonra fikrim tamamen değişti. Sayın Büyükgöz’ün sadece bir sözü yeterli. Büyükgöz basın toplantısında; ‘Yapılacak bir projenin ya da yatırımın işlevi önemlidir’ dedi.

Kısacası Askeri Kışla’da yapılacak iş son derece güzel planlanmış, o proje de bittiğinde en az Darıca’daki Askeri Kışla kadar güzel olacağına gönülden inanıyorum.

Kalın sağacakla, Allah sağlık, sıhhat, huzur versin

Derdiniz üzüm yemek olsun, Gebze; bağcı dövülecek yer değil…

 
Etiketler: Alaattin, Kurt, Stadyumu’nun, etrafında, dünyadaki, bütün, pis, işler, yapılıyor(!),
Yorumlar
Haber Yazılımı