Haber
24 Kasım 2020 - Salı 10:03
 
YILDIRIM, ÖĞRETMENLERİ KUTLADI!
DİLOVASI Haberi
YILDIRIM, ÖĞRETMENLERİ KUTLADI!

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, bir mesaj yayınladı. Başkan Yıldırım, öğretmenlik mesleğinin kutsal olduğunu vurguladığı mesajında şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde aile kadar eğitim öğretim sağlayan öğretmenlerimiz de son derece önemlidir. Öğretmenlik mesleği de kutsal ve önemlidir. Her türlü koşulda ve şartta öğretmenlerimiz görevlerin büyük bir özveriyle sürdürmektedir. Özellikle şu içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde büyük fedakarlık ortaya koymaktalar. Çocuklarımızın öğrenim ihtiyacını gidermek adına onlar üzerlerine düşen yapmaktadır.”dedi.

ÖĞRETMENLER HAYAT BOYU REHBERDİR

Medeniyetimizin kökeninde “Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek” hadis-i şerifinin bulunduğunu hatırlatan Yıldırım, “Öğretmenler, hayat boyu sürmesi gereken öğrenme faaliyetinde bize yol gösteren rehberlerimizdir; bu nedenle milletimizin nazarında öğretmenlik mesleği çok saygın ve kıymetli bir makamdadır. Bizlerde onların her zaman yanında olmalı ve onlara destek olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ RAHMETLE ANID

Yıldırım; “Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlar, başarılar ve mutluluklar dilerim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YILDIRIM,, ÖĞRETMENLERİ, KUTLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı