Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 22:43
 
Gebzeliler sağlığından endişeli
YAPILAN İLAÇLAMALAR YETERSİZ
GEBZE Haberi
Gebzeliler sağlığından endişeli

Gebze’de bir türlü önüne geçilemeyen sivrisinek sorunu mahalleliyi isyan ettirdi. Mahalle sakinleri, sivrisineklerin kendilerini ısırdıkları fotoğrafları paylaşarak yetkililerden sorunun acil olarak çözülmesini istedi.
Gebze Güzeller Mahallesi’nde mahallelinin sinek sorunu bitmek bilmiyor. Önceki akşam Güzeller Mahallesi’nde resmen sivrisinek istilası yaşandı. Camlarını açık bırakan mahallelinin evlerini istila eden sivrisineklere ne ilaç dayandı ne de elektronik sinek kovucular. Bir anda onlarca sivrisineğin evlerine girdiğini gören mahalle halkı neye uğradığını şaşırdı.
ACİL ÇÖZÜM GEREKİYOR
Evlere akın eden sivrisinekler mahalleliyi çeşitli yerlerinden ısırdı. Neye uğradığını şaşıran ve şok olan mahalle sakinleri Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e seslendi. Mahalleli, “Sayın başkanım, Gebze Güzeller Mahallesi’nde son günlerde sivrisinek sayısı arttı. Serinlemek için pencere, balkon kapısı açamaz olduk. Yapılan ilaçlamalar ne yazık ki çok yetersiz. Dakikalar içinde eve giren ve ısırmadık yerimizi bırakmayan sivrisineklere acil bir ilaçlama gerekiyor. Sivrisineklerden hastalık bulaşır mı diye endişe içerisindeyiz. Bu soruna acil çözüm bulmanızı rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeliler, sağlığından, endişeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı