Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 14:58
 
Gebze’den Suriye’ye Yardım Eli
GEBZE Haberi
Gebze’den Suriye’ye Yardım Eli

Gebze Belediyeler Birliği ve Hayrat İnsani Yardım Vakfı katkıları ile Suriye’nin Afrin ve İdlip kentlerine 7 tırdan oluşan 1. yardım konvoyu uğurlandı.

Hayrat Yardım Derneği Kocaeli Temsilciliği ile Gebze Belediyeler Birliği işbirliğiyle Suriye’deki yüz binlerce yetim, çocuk, kadın, ihtiyar ve muhtaçlara ulaştırılmak üzere 7 tırdan oluşan 1. yardım konvoyu Afrin ve İdlip’e uğurlandı. Gebze Kent Meydanı’nda düzenlenen uğurlama törenine; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya ve Hayrat Derneği Kocaeli Temsilcileri katıldı.

BİZ HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDA OLMUŞ BİR MİLLETİZ

İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ın yaptırdığı dua ve Kur’an tilavetinin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan GBB Başkanı ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir. Veren el alan elden her zaman üstündür. Bunlar bir inancın, bir medeniyetin süzülmüş cümleleridir. Dolayısıyla bu tavsiyenin karşısında ne komşumuz aç iken yatabiliriz, ne de onlar huzursuzken kendimizi huzurlu hissedebiliriz.  Biz her zaman mazlumun yanında olmuş bir milletiz ve olmak zorundayız. Bu vesileyle birliğimizin öncülüğünde ve Hayrat yardım vakfımızla işbirliğinde hazırlanan yardımları ulaştıracak konvoyumuzu bugün sizlerle birlikte Suriye’ye uğurluyoruz. Katkı sunan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’den, Suriye’ye, Yardım, Eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı