Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 17:19
 
DARICA’NIN KAPALI PAZARI GÜN SAYIYOR
DARICA Haberi
DARICA’NIN KAPALI PAZARI GÜN SAYIYOR

Darıca’nın merkezinde yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, kapalı pazar yerinde kısa zamanda çalışmaların biteceğini söyledi.

Darıca Belediyesi tarafından Cami Mahallesi’ne yapılan kapalı sabit pazarla birlikte merkez mahallelerdeki pazar sorunu tamamen çözülürken, çalışmaların devam ettiği projenin kısa zaman içinde tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor. Darıca Cami Mahallesi’ne yapılan kapalı pazarda inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık kapalı pazar yerinde incelemelerde bulunarak inşaatın kısa zaman içinde tamamlanacağını ve yeni kapalı pazarların inşaatlarına başlanacağını söyledi.

SOKAK PAZARLARI YAKIŞMIYOR

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık daha önce yaptığı açıklamalarda sokak pazarlarının Darıca’ya yakışmadığını söyleyerek, Darıca Cami Mahallesi’nde yapımına devam edilen kapalı pazarın inşaatının bitmesinin ardından diğer mahallerde de kapalı pazar inşaatlarına başlayacaklarını bildirmişti. Kapalı pazarlar için sürekli pazarcı esnafıyla istişare halinde olduklarını dile getiren Başkan Bıyık, pazarcı esnafının da memnun olacağı bir projeyi hayata geçirmek için ekstra çaba sarf ettiklerini ifade etti.

MİMARİSİYLE GÖZ KAMAŞTIRACAK

Cami Mahallesi’ne yapılacak olan kapalı sabit pazarın alt katı kapalı otopark olacak hizmet verecek. Darıca Belediyesi tarafından, cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine çok amaçlı, üstü kapalı ve modern bir şekilde planlanan sabit pazar projesinin proje çalışmaları devam ediyor. Üst katı tamamen kapalı olarak hizmet verecek olan binanın alt katına ise 360 araç kapasiteli otopark yapılacak. Mimarisiyle göz kamaştıran ve kentin önemli alanlarından Darıca Cami Mahallesi’nde bulunan otopark alanına yapılacak olan Kapalı Semt Pazarının kurulmasıyla birlikte pazartesi ve Perşembe günleri kurulan pazar yerlerinin buraya taşınması planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA’NIN, KAPALI, PAZARI, GÜN, SAYIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı