Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 16:46
 
DARICA’DA COVİD HASTALARI YALNIZ DEĞİL!
700 KİŞİYE SICAK YEMEK
DARICA Haberi
DARICA’DA COVİD HASTALARI YALNIZ DEĞİL!

Darıca Belediyesi tarafından korona virüs pandemisi nedeniyle başlatılan uygulamada Covid-19 hastası 700 kişiye sıcak yemek ulaştırıldı.

Darıca Belediyesi bir yandan koronavirüs pandemisinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için çalışırken diğer yandan da koronavirüs salgınının ikinci dalgası nedeniyle karantinadaki vatandaşlara yemek dağıtmaya başladı. Uygulamanın ilk gününde 6 adet araç, 40 kişilik ekip ile talepte bulunan 700 kişiye belediyenin uzman diyetisyeninin kontrolünden geçen dört çeşit yemek dağıtıldı.

YEMEKLER KAPIYA BIRAKILIYOR

Hastalar, Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde tespit ediliyor. Tespit edilen hastalar arasında talepte bulunanlara Darıca Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne ait personeller yemek dağıtıyor. Belediye ekipleri, koruyucu kıyafetleriyle sosyal mesafe ve hijyen koşullarına dikkat ederek yemekleri kapıya bırakıyor.

4 ÇEŞİT YEMEK DAĞITILDI

Yemek dağıtımı hakkında bilgilendirmede bulunan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Covid-19 nedeniyle evde karantinada bulunan Darıcalı vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımına başlıyoruz. İşletme İştirakler Müdürlüğümüz personelleri ile gerçekleşecek olan yemek pişirme ve dağıtım organizasyonunu yerinde inceledik. İlk gün 6 adet araç, 40 kişilik ekip ile talepte bulunan 700 kişiye belediyemizin uzman diyetisyeninin kontrolünden geçen dört çeşit yemek dağıtıldı. Menülerimizin içinde hastalığınıza iyi gelecek C Vitaminli meyvelerimizde olacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA’DA, COVİD, HASTALARI, YALNIZ, DEĞİL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı