Haber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 17:35
 
DARICA BELEDİYESİ’NDEN AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNE DEZENFEKTAN
DARICA Haberi
DARICA BELEDİYESİ’NDEN AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNE DEZENFEKTAN

Darıca Belediyesi, koronavirüse karşı mücadelesini sürdürüyor. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla ilçe genelinde toplu alanları dezenfekte eden belediye ekipleri, önlemler kapsamında aile sağlığı merkezlerine el dezenfektan üniteleri yerleştirdi.

Darıca Belediyesi, ilçede sağlık kuruluşları, okullar, PTT şubeleri gibi halkın yoğun şekilde kullandığı alanların düzenli olarak dezenfekte ediyor. Diğer taraftan korona virüs ile mücadele kapsamında Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla, aile sağlığı merkezleri girişlerine de el dezenfektanlarının bulunduğu üniteler yerleştiriliyor. Korona virüse karşı mücadeleyi sürdürdüklerini hatırlatan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarına en çok dikkat ettiğimiz mekanlar arasında aile sağlığı merkezlerimiz yer alıyor.

TEDBİRLERE UYMALIYIZ

Aile sağlığı merkezlerinin girişlerine yerleştirilen ünitelerde vatandaşlar giriş ve çıkışlarda ellerini dezenfekte ediyor. Böylece, vatandaşlar için hijyenik bir ortam sağlanıyor. Ayrıca, ünitelerdeki dezenfektan belediye ekiplerimiz tarafından sürekli olarak yenileniyor. Vatandaşlarımızın sağlığı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu noktada çok hassas davranıyoruz. İlçemizin genelinde virüse yönelik tedbirleri kesintisiz uyguluyoruz. Yaşadığımız bu zorlu süreci vatandaş olarak tedbirlere uyarak geçirmemiz şart. Maske, mesafe ve temizliğe özen göstererek vaka sayısının azalmasını sağlamak bizim elimizde. Tedbirlere uyarak bu zorlu süreci sağlıkla atlatabiliriz.”

BAŞKANIMIZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Darıca Belediyesinin Türkiye’ye örnek olacak güzel çalışmalara imza attığını ifade eden aile sağlığı merkezleri çalışanları, “Bu pandemi sürecinde insanlar bazı mekanlara girmekten endişe ediyor. Bu mekanların başında da hastaneler ve aile sağlığı merkezleri geliyor. Darıca Belediyemizin bu katkısı ve aile sağlığı merkezi çalışanlarımızın gayretiyle merkezlerimiz güvenilir mekanlar olacak. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, BELEDİYESİ’NDEN, AİLE, SAĞLIĞI, MERKEZLERİNE, DEZENFEKTAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı