Haber
23 Kasım 2021 - Salı 13:54
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘ERKEN SEÇİM’ AÇIKLAMASI
SİYASET Haberi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ‘ERKEN SEÇİM’ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023'ü ilan ettiğimizde seçim yılı 2024'tü. İlginçtir hâlâ erken seçim erken seçim, ya olmayacak erken seçim. Haziran 2023" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkez’de AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

* Dünyada ve ülkemizde 20 yılda il başkanlarını 150 defa bir araya getiren bir başka parti olduğunu sanmıyorum.

* Bu platformlar milletimizin sesinin en üst düzeyde duyurulduğu yerlerdir. AK Parti’nin seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı buradadır.

* Çareyi yeniden milletimize gitmekte bulduk. 2007 Milletvekili seçimlerini hatırlayın, ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyerek yüzde 47 oy oranı ile kazandık.

* 29 Mart 2009 Mahalli Seçimlerinde ‘İşimiz hizmet gücümüz millet’ diyerek belediyelerdeki hizmet ruhsatımızı yeniledik.

* Teklif ettiğimiz anayasa değişikliği halk oylamasında yüzde 58’lik bir destek ile milletimiz tarafından kabul edildi.

“ERKEN SEÇİM OLMAYACAK”

* Kuruluşumuzdan bu yana girdiğimiz her seçimden istisnasız birinci çıktı.

* İttifaklarda da yüzde 50 altına düşmedik. Şu anda muhalefet niye bu kadar çırpınıyor?

* Çünkü, gelecekleri yerin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. AK Parti bu başarısı ile dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre bu kadar yüksek oy seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisna örneklerin başında geliyor.

* 2023 seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını yeniden kazanarak ve Cumhur İttifakı olarak Meclis çoğunluğu ile rekoru ileri taşıyacağız.

*Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023’ü ilan ettiğimizde seçim yılı 2024’tü. İlginçtir hâlâ erken seçim erken seçim, ya olmayacak erken seçim. Haziran 2023.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN’DAN, ‘ERKEN, SEÇİM’, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı