Haber
06 Nisan 2021 - Salı 11:37
 
BÜYÜKŞEHİR’DEN HASTALARA ÜCRETSİZ ULAŞIM DESTEĞİ!
KOCAELİ Haberi
BÜYÜKŞEHİR’DEN HASTALARA ÜCRETSİZ ULAŞIM DESTEĞİ!

Büyükşehir Belediyesi tarafından kanser hastalarına ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bu hizmetlerin en özellerinden bir tanesini de kanser hastalarına ulaşım hizmeti oluşturuyor. Bu kapsamda tedavi süresi boyunca kanser hastalarına ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor. 2004 yılında başlayan hizmet kapsamında bu zamana kadar 632 bin hastaya ücretsiz ulaşım hizmeti verildi.

2021 YILINDA 960 HASTA TAŞINDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü’nce verilen Hasta Nakil hizmeti kapsamında 2020 yılında tedavisi için evinden sağlık kuruluşlarına kuruluşuna 6 bin 12 kanser hastası taşındı. 2021 yılının ilk üç ayında ise 960 kanser hastasına ücretsiz ulaşım hizmeti verildi.

HASTA NAKİL HİZMETİ

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü’nün sunduğu Hasta Nakil Hizmeti kapsamında, yatalak ve yürüyemeyecek haldeki hastalar evlerinden alınarak tedavi görecekleri hastaneye götürülüyor. Tedavinin ardından hastalar alınarak tekrar evlerine bırakılıyor. Hasta Nakil Hizmeti, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında dahi 7/24 vatandaşın yüzünü güldürüyor. 22 ambulansla verilen bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların Büyükşehir Çağrı Merkezi numarası olan 153’ü aramaları yeterli.

GÜVENLİ ULAŞIM

Vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir şekilde hastaneye ulaşabilmeleri sağlamak amacıyla salgına karşı tüm tedbirlerin alındığı ambulanslar düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında hasta nakli gerçekleştirecek olan personel özel koruma kıyafetleri giyiyor. Virüsün bulaşmasını engellemek için yapılan dezenfekte çalışmalarında Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığına zarar vermeyen biyosidal ürünler kullanılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR’DEN, HASTALARA, ÜCRETSİZ, ULAŞIM, DESTEĞİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı