Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 14:16
 
Başkan Aktaş esnafa sahip çıktı
DARICA Haberi
Başkan Aktaş esnafa sahip çıktı

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, “Esnaf aylardır kan ağlıyor. Kalabalık kongreler var, ama esnaf lokantasında müşteri ağırlamak yasak. Bu nasıl çelişki? Bütün bunlar tek adam rejiminin sonucu. Tek adam rejimlerinde isteyen istediğini yapıyor. 1 Mart’tan itibaren esnaf rahatlamalı. Lokantalar ve kafeler açılmalı. Buraların suçu ne? Tedbirleri alarak müşteri alabilirler” şeklinde konuştu.

CHP’li Başkan Gökhan Aktaş, “Hiç olmadığı kadar zor bir dönemi yaşayan esnafımız aylardır sıkıntı içerisinde ayakta kalmaya çalışıyor. Kalabalık kongrelerle övünmek yerine esnafa sahip çıkalım. Kongre salonları dolu, karşıki lokantalar boş. Bu neyin cezası neyin yasağı? Salgının yükü esnafın omuzlarına yüklenmiş durumda. 1 Mart ile birlikte esnaf artık müşteri alabilsin. Kurallar var, bunlara uyarak evine ekmek götürebilirler. Bana göre esnaf cezalandırılıyor” sözlerini söyledi.

“ESNAFIN SUÇU NEDİR?”

Yaşanan süreci tek adam rejimine bağlayan genç başkan Aktaş, “Tek adam rejimlerinde bu böyledir. Kendiniz istediğini yaparsınız, örneğin kalabalık kongreler yapar, bunla övünür ama lokanta kapatıp kafelere yasak getirirsiniz. Bunun başka açıklaması yok. Tek adam rejimin izlerini yaşıyoruz. Başka yerde bunları göremezsiniz. Lokantaların suçu ne? Orada çalışan insanları ve ailelerin suçları ne?” diyerek esnaf için kısa zamanda bir açılma beklediğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Aktaş, esnafa, sahip, çıktı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı