Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 16:13
 
71 kilometrelik YHT Dilovası ve Gebze’den geçecek
DİLOVASI Haberi
71 kilometrelik YHT Dilovası ve Gebze’den geçecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Adapazarı-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında YHT Projesi için düğmeye bastı. 71 kilometrelik uzunluğa sahip olacak hat, Dilovası ve Gebze’den geçecek.

Sabiha Gökçen Havalimanı- Adapazarı arasında yüksek hızlı tren projesi yapılacak. Adapazarı-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında ulaşımı sağlayacak olan hat 71 kilometre olacak. Dev proje, Yavuz Sultan Selim YHT hattıyla entegre olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ÇED süreci başlayan dev projesi, iki şehri birbirine bağlayacak. Adapazarı ile Tuzla Sabiha Gökçen Havalimanı arasında faaliyet gösterecek olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesiyle iki şehir arasında ulaşım daha hızlı olacak. Havalimanını kullanacak yolcular ise büyük bir kolaylık elde edecek.

71 KİLOMETRELİK YOL

71 kilometreye yakın uzunluğa sahip olacak olan Adapazarı-Sabiha Gökçen Havalimanı Yüksek Hızlı Tren projesinde güzergah listesine göre duraklar sırasıyla Kartepe, İzmit, Derince, Körfez, Dilovası ve Gebze’den geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşacak. Dev proje bu noktada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Yüksek Hızlı Tren projesiyle entegre olacak. Dev projenin toplam süre maliyetinin 7 yıl olması beklenirken açılışın, 2028 yılında gerçekleşmesi hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 71, kilometrelik, YHT, Dilovası, ve, Gebze’den, geçecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı